Unë mendoj se është e pabesueshme, ajo është aq e vështirë për të shpjeguar në vetëm disa fjalë”, tha ai.

Replika e fundit Cricket shef lajmeve? Kthimi Alastair Cook për ekipin e Anglisë Test ‘nuk mund të përjashtohet “forma e dobët MCC slam Ravi Ashwin mbi shkarkimin’ Mankad ‘pas dramatike U-ana PO HE CAM Marcus Veri mbështet Cameron Bancroft të jetë kapiten i mirë për Durham ende mori atë Alastair Cook Hits pamposhtur 150 në radhë të parë që prej daljes në pension Test THJESHT NUK Cricket Buttler në stuhi ‘mankad’ si England yll drejtuar controversially në IPL ashpër Gough nis përçartje zemëruar në veri dhe Durham për apponting Bancroft si kapiten në një nxitim Shikoj Surrey batsman goditur bujshme 25- shekull topin kundër Lancashire ai hutonte Bravo me një top maskuar ngadalshme dhe leapt në veprim kur topi popped përsëri në drejtim të tij, duke hedhur veten me një dorë në frontin e jo-sulmuesin.

Curran megjithatë u favorizuar për overs vdekjes dhe pretendoi dy viktima më shumë, pastrimin Pooran për 58 dhe Jason mbajtës me një hedhje të plotë. Përgjigja filloi në një stuhi të aktivitetit, si hapja e Sheldon Cottrell që ndodhej mbi të përmbante 17 shkon, një kapur rënë dhe në fund sportel e Alex Hejls, heaving e vështirë dhe humbjen e trungje tij.

Shpresat e mprehje aftësitë e tij T20 Joe rrënjë zgjati saktësisht dy topa, Lbw të Cottrell u përpjekur për të hapur deri në këmbë krah, por Bairstow ishte e paprekur. Ai nisi veten në një sekuencë 13-top që përmban pesë kufijtë dhe një gjashtë, ngarje Angli për 62 për dy në Powerplay, edhe përpara pikë referimi Windies.

2 England mori shpëtoj rrezik njeri Chris Gayle më herët Bairstow nicked Carlos Brathwaite në 34, por një kapur majë e gishtit skremuar off doreza Hope-së dhe e çuan katër më shumë. Brathwaite ka arritur të parë jashtë kapiten Eoin Morgan por Bairstow u hoq përsëri nga Cottrell menjëherë pas arritjes së një 27-top 50 me të dytë gjashtë e tij.

Me kohë ai u mbajt në të gjerë të gjatë-në, Brathwaite tërheqëse off Ashley infermiere off-rrotullim, ai kishte lënë një objektiv prej 58 në 50 topa. Billings dhe Denly, dy prej të cilëve janë ende të kërkojnë për të gjetur vendin e tyre në Angli set-up, chalked jashtë të gjithë, por tetë nga shkon e kërkuara në mënyrë të qetë para nervat goditur.

Holder bindi DENLY në vrimë me 14 topa e mbetura pas Billings kishte një i Plotfuqishëm që të-off top tjetër, Oshane Thomas vetëm dështimin për të ul receptorin e telefonit të një tërheqë mis-cued në këmbë të hollë. Afatizuarve, Billings pastaj swiped në një anije patrullimi Cottrell që rrëzuan mbrapa trungje tij. Katër byes mbi kokën e Shpresës lehtësoi rritje tensionin lejuar Curran për goditje e fortë shkon fituese.

Anglia ka përfunduar në një të lartë si ata mundi West Indies me një spastrim të pastër të Twenty20s, duke fituar 3-0. Andrew McKenna dhe Alex Tudor t’ju sjellë intervista ekskluzive gjatë pas dhe të reflektojnë mbi atë që ishte me të vërtetë një seri të shquar T20 për Anglinë.
Tottenham Bosi Mauricio Pochettino pretendoi se ai ndjehet si duke qarë pas ngjarjes së parë në stadiumin e ri të klubit.

Terren 62,000 vendesh, e http://1xbet.footballresultstoday.org/1xbet-shqiperi/ cila është dashur të hapin në kohë për fillimin e sezonit, të mbajtur ngjarjen e saj të parë zyrtare provë si Spurs ‘Under-18 krah mundi Southampton të dielën, me ekipin e parë për shkak të luajnë ndeshjen e tyre të parë në prill terren të ri 3. 3 Tottenhamit përjetuar shijen e saj të parë të futbollit J’Neil Bennett bëri histori golashënuesi i parë në Tottenham Hotspur stadiumin kur ai u bë, vendosjen anën e tij në rrugën drejt fitores në minutën e 11 me një përpjekje të bukur shufër nga e majta . Harvey White dhe Dilan Markanday gjithashtu notched për Spurs, ndërsa Kornelius Hansen u bë lojtari i parë i opozitës për të shënuar, kur ai thes për shenjtorët. Ai ishte i pari i dy ngjarjeve të testit të nevojshme të zhvillohet në mënyrë që të marrin certifikatat përkatëse të sigurisë nga Këshilli Haringey, me ardhjen e dytë shtunën e ardhshme, kur një ekip Legends marrë në Inter.

Të gjithë qenë lojë të mirë e tyre të parë konkurruese, atëherë do të jetë kundër Crystal Palace katër ditë më vonë më 3 prill në një ndeshje të riorganizohet Premier League. FUNDIT FOOTBALL NEWS Lëvizja GOSSIP Man United për Juventus ACE, Arsenal në tokë wonderkid, plus Spurs përditësim LIV-LEY STUFF Jake Livermore rrjeta goditje fantastike si buzë West Brom kaluar Birmingham 3-2 NUK messing rreth Claude Makelele herë premtuar për të vënë legjendë Barcelonës në spital jetojnë në talkSPORT 2 West Brom vs Birmingham: Komenti live stream dhe konfirmuar ekipet jetojnë në TS2 Portsmouth vs Sunderland: Checkatrade Trophy final për të goditur rekord frekuentimit shumë i sjellshëm Man United për të paguar Molde £ 1 milion pas emërimit epokë të re Ole Gunnar Solskjaer e Shoqatës së futbollit njofton Mark Billingham si menaxherët ri i veprimit të marrë ekzekutiv Premier League përgatitur për të marrë ekipet dilte nga fusha në rastet e racizmit fotografitë më të mira nga ndeshjen e parë ka luajtur në “stadiumin e ri ‘Spurs më të mirë unë kam parë nëpër botë”, talkSPORT-së Ian Abrahams mbi Spurs’ të ri stadium Ajo ka qenë perspektiva e luajtur në këtë stadium të ri të mrekullueshëm që ka ndihmuar të mbajtur Pochettino në klub mes fr interesit om Real Madrid dhe, në fillim të këtij sezoni, Manchester United.

Ai ka qenë gjithmonë e vendosur të jetë njeriu për të udhëhequr klubin këtu dhe duke u intervistuar në fushë në pjesën e parë të lojës nën-18s, kjo nuk ishte e vështirë për të parë kënaqësinë që përfshiu Argjentinasi në një “ëndërr vijnë e vërtetë” . “Unë mendoj se është e pabesueshme, ajo është aq e vështirë për të shpjeguar në vetëm disa fjalë”, tha ai. “Ne të gjithë e ndjejnë të njëjtën gjë, aq i ngacmuar, kam marrë të njëjtën ndjenjë kur u larguam White Hart Lane në ditën e fundit, ne kemi qenë duke qarë dhe tani në ditën e parë në stadiumin e ri ne ndjejmë të njëjtin emocion. “Ne duhet të qaj, sepse ëndrra jonë u bë e vërtetë.” 3 Kjo ishte një ditë emocionale për Pochettino në stadiumin e ri pas lojës Palace nuk është çështje e vogël e këmbës çerek-finale të Ligës së Kampionëve në shtëpi kundër Manchester City dhe Pochettino beson se re stadium mund të ketë një rol në rezultatin e një kravatë të testimit. Ai shtoi: “Kjo do të jetë masive për ekipin, lojtarët, që të kenë mundësi të përfundojë sezonin këtu. “Ne jemi në një vend shumë të mirë në Premier League dhe natyrisht kemi një sfidë masive në çerekfinale të Ligës së Kampionëve dhe unë mendoj se me të gjithë tifozëve tanë, 62.000, ajo do të jetë fantastike për të luajtur dhe ne mund të bëjë të mundur ëndrra jonë të jetë në gjysmë-finale.

Pse jo? “Ajo ka qenë 679 ditë pasi ndeshjen e fundit në White Hart Lane dhe çdo njëri prej atyre që ka ndjerë gjatë asaj kohe si mbështetësit e Tottenham kanë pasur në krye të gjithë në Londër në Wembley për lojrat e tyre në shtëpi. 3 Spurs kokë besnik në shtëpinë e tyre të re në fillim të dielën Mes shpenzimet ngjitura në formë spirale, raportohet të jetë rreth £ 1billion, stadiumi është dashur fillimisht të jetë e hapur për fillimin e fushatës aktuale para një datë të rishikuar në shtator ishte braktisi edhe pas dështimit e “sistemeve të alarmit kritike”. Vonesa të paktën ka lejuar klubi për të vënë prek përfunduar në shtet-e-artit arenën, që do të thotë se 28,987 tifozë të pranishëm për lojë të dielën marrë përvojë të plotë ndeshje ata do të bëni kur vizitë Palace javën e ardhshme. Pak do të thonë se kjo nuk ka qenë me vlerë të prisni. “Thank you so much për tifozët për të qenë kaq i durueshëm, sepse në dy vitet e fundit ne u zhvendos në Wembley dhe (kishte) të gjitha problemet që do të thotë për të lëvizur nga shtëpia juaj në Wembley”, ka shtuar Pochettino. “Por tani të gjitha përpjekjet i ka paguar dhe ajo do të jetë e mahnitshme.”

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *